Search
Features
Modern & Contemporary, High quality Fabric, Solid and MDF wood frame, Stable and Durable Construction sofa, sectional sofa, Left-Arm Loveseat free delivery and installation included.
Engage Left-Arm Loveseat in Navy Blue Color Left-Arm Loveseat
In stock
SKU
AZ1350
AED 2,449.00
We Accept:
Note: All Custom Made Furniture's Accessories are sold separately.
Furniture Delivery: Delivery Time 7-14 days
Small Items Delivery: Delivery Time 3-5 day
Secure Payment: 100% Secure
Special Inquiries:
E-mail [email protected]
About this item
Gently sloping curves and plush cushions of Engage Left-Arm Loveseat creates a favorite lounging spot. Whether relaxing after a long day at work, settling in with coffee and brunch, or entering a spirited discussion with friends, the Engage left-arm loveseat is a welcome presence in your home. Five tufted buttons create eye catching appeal; adding depth that brings your seating decor to center stage.
Specifications
| Base Material | Wood |
| Colour Name | Navy Blue |
| Finish | Fabric |
| Secondary Material | MDF |
| Upholstery Type | Polyester |
| Product Length | 89 cm |
| Product Height | 85 cm |
| Product Width/Depth | 170 cm |
| Model Number | AZ1350 |
| Model Name | Left-Arm Loveseat |
Note: Due to the differences in monitors, we cannot be responsible for variations in color between the actual item an your screen. Please be advised that we dsiplay the standard shape shape and(or) size in some cases; the shapes, sizes, patterns and colors may vary. Read More Read Less
Review Snapshot
Seller:
AtoZfurniture
