Search
Features
The Celine Modern Boucle Bed is a stunning and contemporary piece of furniture that adds a touch of luxury and sophistication to any bedroom. Crafted with meticulous attention to detail, this bed combines the comfort of modern design with the elegance of boucle fabric upholstery.
Celine Modern Boucle Bed White 200x200cm Super King Bed in White Color
In stock
SKU
AZ4153
AED 4,149.00
We Accept:
Note: All Custom Made Furniture's Accessories are sold separately.
Furniture Delivery: Delivery Time 7-14 days
Small Items Delivery: Delivery Time 3-5 day
Secure Payment: 100% Secure
Special Inquiries:
E-mail [email protected]
About this item
High quality upholstered bed frame wrapped with high elastic memory foam.
Modern & Contemporary, High quality Ffbric, solid and MDF wood frame, Stable and Durable Construction.
Track the most fashionable designs and use the most mature craftsmanship to make beds.
Furniture,Bedroom, Beds, Single, Queen,Furniture,King Bed, Online Exclusive, Upholstered Bed, Luxury bed
Mattress not included, Assembly Required.
Specifications
| Base Material | MDF |
| Colour Name | White |
| Finish | Fabric |
| Secondary Material | Wood |
| Upholstery Type | Polyester |
| Product Length | 200 cm |
| Product Height | 100 cm |
| Product Width/Depth | 200 cm |
| Model Number | AZ4153 |
| Model Name | 200x200cm Super King Bed |
Note: Due to the differences in monitors, we cannot be responsible for variations in color between the actual item an your screen. Please be advised that we dsiplay the standard shape shape and(or) size in some cases; the shapes, sizes, patterns and colors may vary. Read More Read Less
Review Snapshot
Seller:
AtoZfurniture
