Search
Features
A good night sleep is not just your mattress responsibility. Your bed frame can get it, too. Wesley bed is soft, padded and upholstered in a micro velvet. And it does not let clutter get in the way either.
Wesley Bed with Spring Mattress 160x200cm Queen size Bed in Beige Color
In stock
SKU
AZ3955
AED 2,549.00
We Accept:
Note: All Custom Made Furniture's Accessories are sold separately.
Furniture Delivery: Delivery Time 7-14 days
Small Items Delivery: Delivery Time 3-5 day
Secure Payment: 100% Secure
Special Inquiries:
E-mail [email protected]
About this item
High quality upholstered bed frame wrapped with high elastic memory foam.
Modern & Contemporary, High quality Ffbric, solid and MDF wood frame, Stable and Durable Construction.
Track the most fashionable designs and use the most mature craftsmanship to make beds.
Furniture,Bedroom, Beds, Single, Queen,Furniture,King Bed, Online Exclusive, Upholstered Bed, Luxury bed
Mattress not included, Assembly Required.
Specifications
| Base Material | MDF |
| Colour Name | Beige |
| Finish | Fabric |
| Secondary Material | Wood |
| Upholstery Type | Polyester |
| Product Length | 160cm |
| Product Height | 90 cm |
| Product Width/Depth | 200 cm |
| Model Number | AZ3955 |
| Model Name | 160x200cm Queen size Bed |
Note: Due to the differences in monitors, we cannot be responsible for variations in color between the actual item an your screen. Please be advised that we dsiplay the standard shape shape and(or) size in some cases; the shapes, sizes, patterns and colors may vary. Read More Read Less
Review Snapshot
Seller:
AtoZfurniture
