Search
Features
The Monza sectional is a super comfortable modern sectional with a fun geometric pillow. The grey poly fabric is shot through with gold thread accents which complement the stylish accent pillows. Add the gold, brown and grey matching padded ottoman for a dramatic visual pop, perfect for kicking your legs up.
Monza Sectional Sofa with Ottoman in Grey Color L Shaped Sectional Sofa with Ottoman
In stock
SKU
AZ3472
AED 1,749.00
We Accept:
Note: All Custom Made Furniture's Accessories are sold separately.
Furniture Delivery: Delivery Time 7-14 days
Small Items Delivery: Delivery Time 3-5 day
Secure Payment: 100% Secure
Special Inquiries:
E-mail [email protected]
About this item
Modern & Contemporary, High quality Fabric, Solid and MDF wood frame, Stable and Durable Construction
sofa, sectional sofa, L Shaped Sectional Sofa with Ottoman
free delivery and installation included
Specifications
| Base Material | Wood |
| Colour Name | Grey |
| Finish | Fabric |
| Secondary Material | MDF |
| Upholstery Type | Polyester |
| Product Length | 188 cm |
| Product Height | 94 cm |
| Product Width/Depth | 210 cm |
| Model Number | AZ3472 |
| Model Name | L Shaped Sectional Sofa with Ottoman |
Note: Due to the differences in monitors, we cannot be responsible for variations in color between the actual item an your screen. Please be advised that we dsiplay the standard shape shape and(or) size in some cases; the shapes, sizes, patterns and colors may vary. Read More Read Less
Review Snapshot
Seller:
AtoZfurniture
