Search
Features
Modern & Contemporary, High quality Fabric, Solid and MDF wood frame, Stable and Durable Construction sofa, sectional sofa, Right Handed Modular Sofa free delivery and installation included
Alison Modular Corner Sofa in SkyBlue Color Right Handed Modular Sofa
In stock
SKU
AZ3382
AED 5,249.00
We Accept:
Note: All Custom Made Furniture's Accessories are sold separately.
Furniture Delivery: Delivery Time 7-14 days
Small Items Delivery: Delivery Time 3-5 day
Secure Payment: 100% Secure
Special Inquiries:
E-mail [email protected]
About this item
Update your living space with this Alison modular sofa. This high density foam cushions for a firm yet are comfortable seating surface that will not sag. This mid-century modern sofa is the perfect anchor for your living room. The biggest highlight of this modular sofa is that you can combine it at will. Depending on the size of your living room, this sofa can be large or small.
Specifications
| Base Material | Wood |
| Colour Name | SkyBlue |
| Finish | Fabric |
| Secondary Material | MDF |
| Upholstery Type | Polyester |
| Product Length | 113 cm |
| Product Height | 83 cm |
| Product Width/Depth | 325 cm |
| Model Number | AZ3382 |
| Model Name | Right Handed Modular Sofa |
Note: Due to the differences in monitors, we cannot be responsible for variations in color between the actual item an your screen. Please be advised that we dsiplay the standard shape shape and(or) size in some cases; the shapes, sizes, patterns and colors may vary.
Read More Read Less
Review Snapshot
Seller:
AtoZfurniture
